USA 2008 - wybory prezydenckie w Ameryce. Demokraci i Republikanie. Kandydaci: Barack Obama i John McCain. Informacje, analizy, newsy. Kampania, prawybory, wybory w Ameryce.
Blog > Komentarze do wpisu
PODZIĘKOWANIA - COŚ SIĘ KOŃCZY, COŚ SIĘ ZACZYNA

Kampania wyborcza już się skończyła, ale to nie koniec naszego blogowania. Przez kolejne dwa miesiące - do dnia zaprzysiężenia Baracka Obamy 20 stycznia 2009 roku - będziemy dostarczać Państwu informacje o przygotowaniach prezydenta-elekta do objęcia urzędu. Tymczasem, ponieważ znamy się już dość długo, pozwolę sobie na odrobinę prywaty.

Blog wyborczy nie jest naszym wynalazkiem. Od dobrych kilku lat redakcje najważniejszych światowych mediów, oraz osoby prywatne śledzą kampanie polityczne. Ja chciałam by USA 2008 opisywał kampanię pod innym kątem niż mainstremowe media - by pokazywał również to, co pomijane jako zbyt trudne, niszowe lub uważane za niewarte opisania lub pokazania w obrazku. Pragnęłam również, by tworzyli go ludzie o zróżnicowanych poglądach na politykę i społeczeństwo.

Najwyższy czas by ich Państwu przedstawić. Chciałabym tym samym podziękować autorom za wytężoną i kreatywną pracę, którą włożyli w projekt. Ich zaangażowanie jest tym cenniejsze, że blog USA 2008 był od początku do końca przedsięwzięciem niekomercyjnym i niezwiązanym z żadną instytucją. Dużej satysfakcji dostarcza(ł) nam odzew ze strony czytelników oraz rosnąca popularność blogu. Współtworzenie go pozwoliło nam poznać się wzajemnie (ponieważ nie wszyscy znaliśmy się przedtem) oraz poznać się od nieco innej strony.

Cieszę się, że miałam okazję (bliżej) poznać autorów USA 2008 - mam nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy.

 

Dziękuję:

  • Ewa Dryjańska Ewie Dryjańskiej (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa) za teksty o polityce międzynarodowej, wywiady z ekspertami oraz pomoc w dbaniu o  płynne funkcjonowanie blogu;

 • Maciej Józefowicz Maćkowi Józefowiczowi za naświetlanie zasad funkcjonowania amerykańskiego systemu wyborczego, wywiady z ekspertami, komentarze do dynamicznie zmieniającej się sytuacji, wszelką pomoc oraz niezmordowane kibicowanie Johnowi McCainowi;

 • Maciej Lewandowski Maćkowi Lewandowskiemu, naszemu korespondentowi ze Szkocji, za śledzenie przekazu prasy brytyjskiej oraz za wszystkie teksty, zwłaszcza te o przebiegu kampanii w internecie;


 • Jakub OsinaKubie Osinie za przedstawianie peryferii amerykańskiej sceny politycznej oraz teorii Noama Chomsky'ego;

 • Marcin Świerczek Marcinowi Świerczkowi za prezentowanie sondaży w okresie prawyborczym oraz przyglądanie się amerykańskiej popkulturze;


 • Michał Kolanko Michałowi Kolanko za analizowanie kampanii pod kątem marketingu politycznego - również tego internetowego i relacjonowanie zmian w sondażach;

 • Piotr Wołejko Piotrkowi Wołejko za przenikliwe komentarze do bieżących wydarzeń;


 • Paulina Kozłowska Paulinie Kozłowskiej za uwypuklanie związków pomiędzy polityką, społeczeństwem i popkulturą.

 

Oczywiście swój udział w projekcie miało też wiele innych osób. W tym miejscu chciałabym wymienić Adriana Biernackiego, Magdalenę Gotowicką, Piotrka Kobosko, Andrzeja Kozickiego, Maćka Matejewskiego, Zbigniewa Modrzewskiego, Zbigniewa Mazuraka, Morgan O'Neill, Pawła Piaskowskiego. Jestem wdzięczna również wszystkim innym osobom oraz ekspertom - polskim i zagranicznym - którzy gościli na naszych łamach.

I wreszcie, w imieniu swoim i autorów, dziękuję Państwu, naszym czytelnikom - to dla Was opisywaliśmy tę kampanię. Zachęcam byście zostali z nami do zaprzysiężenia 44-tego prezydenta USA - 20 stycznia 2009 roku.

 

Anna Dryjańska

Anna Dryjańska

szef blogu USA 2008

 

czwartek, 06 listopada 2008, usa2008

Polecane wpisy

 • POŻEGNANIE I PODZIĘKOWANIE

  Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych ma już blisko dwa tygodnie rządów za sobą. W związku z tym dziś zamieszczamy ostatni wpis na blogu USA 2008. Przez piętnaści

 • USA 2008 W KONKURSIE NA BLOG ROKU

  Drodzy Czytelnicy, bierzemy udział w konkursie na polityczny Blog Roku . Będzie nam bardzo miło, jeśli docenicie naszą działalność oddającgłos na USA 2008.

 • TŁUMACZ Z NAMI - WE THE MEDIA

  Jesteśmy przekonani, że udostępnienie książki We the Media Dana Gillmora polskim czytelnikom jest bardzo potrzebne . Zapraszamy tłumaczy i korektorów . Książka

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Kolejarz, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/11/06 15:17:21
Ja natomiast chciałem Państwu podziękować za naprawdę rzetelny zbiór informacji. Tak się tylko zastanawiam, co będzie z blogiem po 20.01.2009??
-
usa2008
2008/11/06 16:19:38
Cieszę się, że nasze publikacje się Panu przydały. Co będzie po 20 stycznia 2009? Nie ukrywam, że mam już kilka koncepcji, zespół też na pewno ma swoje pomysły. O tym co z tego wyniknie dowie się Pan z blogu właśnie w styczniu. Dziękuję, pozdrawiam :) Anna Dryjańska.
-
2008/11/06 17:39:22
good work:)
-
Gość: maciek woźny, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/11/06 18:05:48
byliście obok białego domku najlepszym źródłem informacji na temat wyborów w stanach.
dziękuję bardzo.
-
Gość: Kolejarz, *.eranet.pl
2008/11/06 19:01:01
Ufff, odetchnąłem z ulgą. Już się bałem że 20.01 Wasza i nasz wspólna przygoda się skończy.
-
xdevx
2008/11/06 20:44:03
Wypada tylko serdecznie podziękować za niezmordowaną chęć do relacjonowania nam wszelkich niuansów kampanii :) I czekać na kolejne wpisy... i nową koncepcję blogu!

Pozdrawiam,
Artur

PS. Genialne zdjęcie Piotrka :)
-
usa2008
2008/11/06 21:09:40
Dziękujemy za wszystkie miłe słowa :)

PS. Jeśli chodzi o zdjęcie Piotrka - nie mogę się nie zgodzić :)
Pozdrawiam, Anna Dryjańska
-
p.wolejko
2008/11/06 23:28:19
To już wiem o jakie zdjęcie Ani chodziło :) To, które widzę we wpisie jest ok, chyba nie mam żadnego lepszego ;)

pozdrawiam, dziękuję za świetnego bloga, współpracę oraz wyrażam nadzieję, że będziemy dalej pisać - także po 20.01.2009 r.

Piotrek
-
Gość: , *.nrth.cable.ntl.com
2008/11/07 00:26:29
Dobrze że Wasz blog nie znika, bo zamierzałem do niego jeszcze nie raz wracać. Może on nas sporo nauczyć o USA ale również, dać nam oręż dla dzieła "demokratyzacji życia społecznego" w Polsce.
Jak można by zamówić książkę Cartera "Nasze zagrożone wartości"? Czy jest już polski przekład?
Pozdrawiam i dziękuję za Waszą pracę.
-
Gość: , *.nrth.cable.ntl.com
2008/11/07 00:38:35
A dlaczego sie nie włącza mój login/blog?
straus07

Bo chcę jeszcze dorzucić, że jak tylko ich zobaczyłem, to miałem przeczucie, że Obama wygra. Od pewnego momentu McCain wiedział, że jest bez szans, toteż warte jest pochwały jak starał się zyskać jak najwięcej uznania dla swojej partii. Myślę że jest on człowiekiem zakochanym we własnym kraju w tym i w Baraku Obamie, i sądzę że jego deklaracje - mój prezydent - plus wojskowe podejście do władzy, rzeczywiście zaowocują czymś dobrym.
Napewno warto tę sprawę w Ameryce śledzić w formie kontynuacji bloga. Może się wszyscy rozczarujemy? A może nie! Jeśli zacznie powstawać coś nowego to warto USA pomagać w wypromowaniu tego na całym świecie.
Dość już wojen z chciwości i niesprawiedliwości!
Dość nietolerancji i przemocy. Dość dyktatur!
Czas budować.
Jerzy

O NAS

Kontakt/Współpraca


Creative Commons License
Teksty są dostępne
na licencji Creative Commons
Uznanie autorstwa 2.5 Polska
.

Tłumacz z nami
WE the Media (2004) -
słynny manifest dziennikarstwa obywatelskiego Dana Gillmora.
Maciej Lewandowski


Powered By
widgetmate.com
Sponsored By
Digital Camera