USA 2008 - wybory prezydenckie w Ameryce. Demokraci i Republikanie. Kandydaci: Barack Obama i John McCain. Informacje, analizy, newsy. Kampania, prawybory, wybory w Ameryce.
niedziela, 04 listopada 2007
WIELKI WYŚCIG

20 stycznia 2009 roku w światowej polityce rozpocznie się nowa era. Po zaprzysiężeniu na waszyngtońskim Capitol Hill, do Białego Domu wprowadzi się nowy przywódca jedynego globalnego supermocarstwa. Być może po raz pierwszy w historii USA będzie to kobieta. Niewykluczone, że po 43 prezydentach o europejskich korzeniach, czterdziestym czwartym zostanie Afroamerykanin. Całkiem prawdopodobne jest także to, iż po raz kolejny wybrany zostanie biały mężczyzna. Dowiemy się tego dokładnie za rok, 4 listopada 2008.

Nim to nastąpi, przez 12 miesięcy będziemy świadkami największego politycznego show na Ziemi – amerykańskiej kampanii wyborczej. Zobaczymy wiele ostrych debat i płomiennych przemówień. Poczujemy się podbudowani tym, jak zwykli ludzie bezinteresownie troszczą się o przyszłość własnego kraju. Ale jednocześnie obejrzymy niezliczoną ilość socjotechnicznych sztuczek, poznamy najnowsze osiągnięcia marketingu politycznego i poczujemy, jak brutalna potrafi być polityka.

Mamy nadzieję, że przez cały ten niezwykły rok nasz blog będzie Państwa praktycznym przewodnikiem po wydarzeniach za Oceanem. Będziemy na bieżąco przekazywać wszystkie najświeższe wiadomości, ale także objaśniać cały kontekst i tło kampanii. Przybliżymy amerykański system polityczny, sylwetki kandydatów, specyfikę wyborczą poszczególnych stanów, opowiemy również o kampaniach z przeszłości. Pokażemy też, jak ten odbywający się regularnie co cztery lata spektakl, a także w ogóle instytucja prezydentury, wrosły w amerykańską kulturę masową – w szczególności kino oraz gry komputerowe.

 

Bądźcie Państwo z nami!


Kierownik projektu:

Anna Dryjańska


Koordynatorzy projektu:

Bartłomiej Bartel

Jarosław Błaszczak

Ewa Dryjańska

Maciej Józefowicz

 

oraz

Paweł Adamiec

Adrian Biernacki

Michał Filipowicz

Magdalena Gotowicka

Piotr Kobosko

Maciej Lewandowski

Maciej Matejewski

Morgan O'Neill

Jakub Osina

Marcin Świerczek

16:20, usa2008 , O NAS
Link Komentarze (5) »
1 ... 91 , 92 , 93 , 94
 

O NAS

Kontakt/Współpraca


Creative Commons License
Teksty są dostępne
na licencji Creative Commons
Uznanie autorstwa 2.5 Polska
.

Tłumacz z nami
WE the Media (2004) -
słynny manifest dziennikarstwa obywatelskiego Dana Gillmora.
Maciej Lewandowski


Powered By
widgetmate.com
Sponsored By
Digital Camera