USA 2008 - wybory prezydenckie w Ameryce. Demokraci i Republikanie. Kandydaci: Barack Obama i John McCain. Informacje, analizy, newsy. Kampania, prawybory, wybory w Ameryce.
wtorek, 03 lutego 2009
POŻEGNANIE I PODZIĘKOWANIE

Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych ma już blisko dwa tygodnie rządów za sobą. W związku z tym dziś zamieszczamy ostatni wpis na blogu USA 2008. Przez piętnaście miesięcy relacjonowaliśmy dla Państwa przebieg kampanii, opisywaliśmy sylwetki kandydatów, pisaliśmy o tym, co piszą inni oraz dzieliliśmy się naszymi spostrzeżeniami i poglądami. W ciągu tego czasu opublikowaliśmy kilkaset wpisów.

Mamy nadzieję, że blog USA 2008 spełnił Państwa oczekiwania. Z dużym entuzjazmem czytaliśmy Państwa komentarze pod naszymi tekstami, nawet te krytyczne, ponieważ nadawały one sens naszej pracy. Dziękujemy za te piętnaście miesięcy spędzonych z nami. Nie mówimy „Żegnajcie!", ale „Do zobaczenia!" – zamierzamy odpocząć, a potem zainicjować nowe przedsięwzięcie, o którym powiadomimy za pośrednictwem blogu.

czwartek, 15 stycznia 2009
USA 2008 W KONKURSIE NA BLOG ROKU

Drodzy Czytelnicy, bierzemy udział w konkursie na polityczny Blog Roku. Będzie nam bardzo miło, jeśli docenicie naszą działalność oddając głos na USA 2008.

Blog Roku
14:46, usa2008 , O NAS
Link Komentarze (1) »
piątek, 21 listopada 2008
TŁUMACZ Z NAMI - WE THE MEDIA

Jesteśmy przekonani, że udostępnienie książki We the Media Dana Gillmora polskim czytelnikom jest bardzo potrzebneZapraszamy tłumaczy i korektorów.

Książka przedstawia możliwości, jakie nowe rozwiązania komunikacji internetowej stwarzają użytkownikom sieci.  Wskazuje w jaki sposób każda i każdy z nas może przeistoczyć się z biernego konsumenta informacji w ich aktywnego twórcę.

WE the media - Dan Gillmor

Gillmor pisze o zjawisku, ktore leży u podstaw ogromnego nurtu współczesnego dziennikarstwa, nazywanego (także) przez niego dziennikarstwem obywatelskim. Nurtu, który okazał się być jednym z najistotniejszych czynników charakteryzujących sposób przekazu medialnego niedawnych wyborów w USA. Nurtu w który można wpisać naszą - współautorów blogu USA 2008 - działalność.

Napisałem do autora książki z wiadomością o prowadzeniu prac nad polskim tłumaczeniem. Odpisał: I’m glad to hear about the translation. I hope someday to visit Poland.

Dan Gillmor
Dan Gillmor

Wszystkich chętnych do udziału w niekomercyjnym projekcie - dla dobra polskiej społeczności internetowej i nowych mediów w Polsce - zapraszamy do pomocy. Każda  i każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę - wystarczy przetłumaczenie jednej lub dwóch stron, pomoc w redagowaniu, namówienie znajomych do udziału. Małymi krokami razem do celu.

 
 
Maciej Lewandowski
pomysłodawca i szef projektu
 
 
czwartek, 06 listopada 2008
PODZIĘKOWANIA - COŚ SIĘ KOŃCZY, COŚ SIĘ ZACZYNA

Kampania wyborcza już się skończyła, ale to nie koniec naszego blogowania. Przez kolejne dwa miesiące - do dnia zaprzysiężenia Baracka Obamy 20 stycznia 2009 roku - będziemy dostarczać Państwu informacje o przygotowaniach prezydenta-elekta do objęcia urzędu. Tymczasem, ponieważ znamy się już dość długo, pozwolę sobie na odrobinę prywaty.

Blog wyborczy nie jest naszym wynalazkiem. Od dobrych kilku lat redakcje najważniejszych światowych mediów, oraz osoby prywatne śledzą kampanie polityczne. Ja chciałam by USA 2008 opisywał kampanię pod innym kątem niż mainstremowe media - by pokazywał również to, co pomijane jako zbyt trudne, niszowe lub uważane za niewarte opisania lub pokazania w obrazku. Pragnęłam również, by tworzyli go ludzie o zróżnicowanych poglądach na politykę i społeczeństwo.

Najwyższy czas by ich Państwu przedstawić. Chciałabym tym samym podziękować autorom za wytężoną i kreatywną pracę, którą włożyli w projekt. Ich zaangażowanie jest tym cenniejsze, że blog USA 2008 był od początku do końca przedsięwzięciem niekomercyjnym i niezwiązanym z żadną instytucją. Dużej satysfakcji dostarcza(ł) nam odzew ze strony czytelników oraz rosnąca popularność blogu. Współtworzenie go pozwoliło nam poznać się wzajemnie (ponieważ nie wszyscy znaliśmy się przedtem) oraz poznać się od nieco innej strony.

Cieszę się, że miałam okazję (bliżej) poznać autorów USA 2008 - mam nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy.

 

Dziękuję:

   • Ewa Dryjańska Ewie Dryjańskiej (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa) za teksty o polityce międzynarodowej, wywiady z ekspertami oraz pomoc w dbaniu o  płynne funkcjonowanie blogu;

  • Maciej Józefowicz Maćkowi Józefowiczowi za naświetlanie zasad funkcjonowania amerykańskiego systemu wyborczego, wywiady z ekspertami, komentarze do dynamicznie zmieniającej się sytuacji, wszelką pomoc oraz niezmordowane kibicowanie Johnowi McCainowi;

  • Maciej Lewandowski Maćkowi Lewandowskiemu, naszemu korespondentowi ze Szkocji, za śledzenie przekazu prasy brytyjskiej oraz za wszystkie teksty, zwłaszcza te o przebiegu kampanii w internecie;


  • Jakub OsinaKubie Osinie za przedstawianie peryferii amerykańskiej sceny politycznej oraz teorii Noama Chomsky'ego;

  • Marcin Świerczek Marcinowi Świerczkowi za prezentowanie sondaży w okresie prawyborczym oraz przyglądanie się amerykańskiej popkulturze;


  • Michał Kolanko Michałowi Kolanko za analizowanie kampanii pod kątem marketingu politycznego - również tego internetowego i relacjonowanie zmian w sondażach;

  • Piotr Wołejko Piotrkowi Wołejko za przenikliwe komentarze do bieżących wydarzeń;


  • Paulina Kozłowska Paulinie Kozłowskiej za uwypuklanie związków pomiędzy polityką, społeczeństwem i popkulturą.

 

Oczywiście swój udział w projekcie miało też wiele innych osób. W tym miejscu chciałabym wymienić Adriana Biernackiego, Magdalenę Gotowicką, Piotrka Kobosko, Andrzeja Kozickiego, Maćka Matejewskiego, Zbigniewa Modrzewskiego, Zbigniewa Mazuraka, Morgan O'Neill, Pawła Piaskowskiego. Jestem wdzięczna również wszystkim innym osobom oraz ekspertom - polskim i zagranicznym - którzy gościli na naszych łamach.

I wreszcie, w imieniu swoim i autorów, dziękuję Państwu, naszym czytelnikom - to dla Was opisywaliśmy tę kampanię. Zachęcam byście zostali z nami do zaprzysiężenia 44-tego prezydenta USA - 20 stycznia 2009 roku.

 

Anna Dryjańska

Anna Dryjańska

szef blogu USA 2008

 

czwartek, 17 kwietnia 2008
BLOG USA 2008 - ZMIENIAMY SIĘ :)

Nowy etap kampanii wyborczej – nowa szata graficzna zaprojektowana przez Bartłomieja Bartela. Wyścig do Białego Domu z każdym dniem nabiera rozpędu. Kampania to teraz spektakl tylko trzech aktorów. Ale już niedługo na placu boju zostanie ich tylko dwóch/dwoje. Serdecznie zapraszamy do dalszego śledzenia z nami tego emocjonującego wyścigu.

 

zespół USA 2008

Podobne:

 
1 , 2

O NAS

Kontakt/Współpraca


Creative Commons License
Teksty są dostępne
na licencji Creative Commons
Uznanie autorstwa 2.5 Polska
.

Tłumacz z nami
WE the Media (2004) -
słynny manifest dziennikarstwa obywatelskiego Dana Gillmora.
Maciej Lewandowski


Powered By
widgetmate.com
Sponsored By
Digital Camera